Najbliższe imprezy targowe
27-04-2023 - 30-04-2023 18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
GASTRONOMIA

Miasto Lipsk od dawna uznawane jest jako jedno z najbardziej gościnnych miast w Europie. Szczególnie targowi obcy przybysze, jak nazywano kupców oraz studenci wysławiali tutejsze gospody. Najważniejszym miejscem jest restauracja "Auerbachs Keller", w której Johann Wolfgang von Goethe w dramacie "Faust" umieścił akcję kilku scen. Ta słynna piwnica należy obecnie do tych atrakcji turystycznych, których nie można pominąć przy zwiedzaniu miasta.

Przydomek "Saski kawiarz" kojarzy się z przysłowiowym wręcz umiłowaniem tego orientalnego napoju przez mieszkańców Lipska. Nic dziwnego, że już od roku 1695 kawiarnie należały w tym mieście targowym do ulubionych miejsc spotkań . Restauracja "Zum Arabischen Coffe Baum" (Pod Arabskim Drzewem Kawowym) jest najstarszą i stale działającą kawiarnią-restauracją w Europie. Kawiarniana tradycja jest pielęgnowana w licznych tradycjonalnych kawiarniach w centrum i na nowo ożywiana w nowo powstających kafejkach.

Knajpiany szlak, zwany w sachsońskim dialekcie "Drallewatsch", prowadzi od placu Brühl wzdłuż ulicy Fleischergasse aż do Nowego Ratusza.
W każdej części miasta istnieją tzw. „knajpki za rogiem", w których można skosztować potrawy domowe. Szczególnym specjałem Lipska jest warzone piwo Leipziger Gose. Piwo górnej fermentacji, które znowu jest dziś produkowane w Lipsku, uległo prawie zapomnieniu. Pomysłowy restaurator odkrył je bowiem na nowo. Wiele ciekawych informacji na temat powstania i rozpowszechnienia tego niegdyś bardzo cenionego napoju alkoholowego można usłyszeć w gospodzie i browarze "Gasthaus- & Gosebrauerei "Bayerischer Bahnhof" oraz w piwiarni firmowej "Gosenschenke Ohne Bedenken" w dzielnicy Gohlis, gdzie oczywiście można go skosztować.

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba restauracji, knajp i kawiarni. Dziś każdy turysta oraz gość targowy znajdzie w Lipsku nie tylko wielostronny koloryt międzynarodowej kuchni, ale również coraz więcej restauracji oferujących poza jedzeniem prawie wszystkie możliwe formy spędzenia wolnego czasu, tzw. aktywną gastronomię. Należą do tego wystawy oraz imprezy muzyczne i taneczne, szczególne tło i atmosferę wnętrza. Każdy, kto poszukuje sportowej rekreacji po sytym piwie i obfitym jedzeniu, znajdzie w popularnych restauracjach z kręglami i bilardem miejsce do spalenia nadmiernej energii.

 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję