Najbliższe imprezy targowe
18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
INFORMACJE PRASOWE

Długo wyczekiwane spotkanie: targi modell-hobby-spiel świętują udane nowe otwarcie

Cóż za wspaniałe uczucie! Po długich 18-tu miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, targi modell-hobby-spiel mogły znowu gościć szerokie grono odwiedzających. 25-tą edycję odwiedziło aż 47 000 osób, których celem było zapoznanie się z najnowszą ofertą modeli, kreatywnego hobby, gier i zabawek. Odwiedzający mogli także prowadzić bezpośrednie rozmowy z wystawcami, osobiście przyjrzeć się prezentowanym na stoiskach produktom, przetestować nowe gry oraz szczegółowo zapoznać się z obsługą nowych modeli. Nareszcie to wszystko znowu było możliwe. 25-ta edycja targów modell-hobby-spiel to przede wszystkim ogromna radość z możliwości osobistego udziału w tak ekscytującym wydarzeniu.

„Wyjątkowym momentem była dla nas chwila, kiedy mogliśmy zobaczyć, jak nasze hale targowe ponownie zapełniają się przybywającymi ludźmi", mówi Martin Buhl-Wagner, Dyrektor Generalny Leipziger Messe GmbH. „Właśnie po to organizujemy imprezy targowe, aby umożliwić wszystkim ich uczestnikom osobisty kontakt ze sobą nawzajem oraz aby mogli oni wspólnie cieszyć się z czekających na nich atrakcji. To wszystko mogliśmy zapewnić podczas tegorocznej edycji targów modell-hobby-spiel, spełniając tym samym oczekiwania naszych wystawców i odwiedzających. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy na nasze kolejne imprezy targowe i na liczne grono wystawców i odwiedzających."

Najnowszą ofertę przedstawiło łącznie 320 wystawców z 11 krajów. Zaprezentowany został fascynujący świat kolejek elektrycznych z całego świata, w tym m.in. oferta liderów z tej branży, takich jak Märklin, Tillig, Faller czy Auhagen. Na największym w Niemczech krytym obszarze lotu, jak również na stoisku niemieckiego Stowarzyszenia Lotnictwa Modelowego miały miejsce prezentacje najnowszych modeli samolotów. Zaproszenie do zapoznania się z nowościami świata gier, takich jak Amigo, Ravensburger, Schmidt Spiele czy Ludothek, spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. W ramach strefy kreatywnego hobby można było pod okiem ekspertów nauczyć się jak powstają plecione kosze, pluszowe misie czy świąteczne ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe.

Premiera: specjalna strefa dla organizacji i stowarzyszeń, kino Airport oraz pokaz kaskaderski BMX

Swoją premierę w hali nr 3 świętowała wyodrębniona „strefa dla organizacji i stowarzyszeń". Po raz pierwszy liczne organizacje i stowarzyszenia, związane z targami modell-hobby-spiel, mogły w jednym miejscu spotkać się i skorzystać z możliwości wymiany wzajemnych doświadczeń. O kompetentne doradztwo zadbał Hans-Jürgen Schwarz, Prezes Stowarzyszenia Stowarzyszeń, organizując prezentację wykładów i poruszając tematykę związaną z RODO, wirtualnym klubem czy rekrutacją członków.

Tegoroczne targi oferowały wiele premierowych pokazów i widowisk. Jednym z nich była organizacja „Airport Kino". Na wielkoformatowym ekranie odbyły się pokazy najważniejszych chwil z życia modeli samolotów. Wybrane modele zaprezentowane zostały na terenie Hali Szklanej. Centrum Skate'u i Młodzieży Heizhaus było natomiast organizatorem ekstremalnych pokazów z udziałem deskorolkarzy i Bmx-owców. W targową sobotę i niedzielę odbyła się premiera motocyklowych pokazów kaskaderskich, m.in. z udziałem znanego z Kings of Xtreme kaskadera Nilsa Gehrke.

„Nasi wystawcy stanęli na wysokości zadania i naprawdę udało im się osiągnąć bardzo wiele" mówi Heike Fischer, Dyrektor targów modell-hobby-spiel. „Pomimo trudnych warunków, związanych z trwającą pandemią koronawirusa, z niezwykłą starannością przygotowali swoje stoiska stosując się do wszystkich wymaganych zaleceń. Udało im się także zorganizować wiele wspaniałych prezentacji. Odwiedzający chwalili sobie to, w jaki sposób wszystko zostało przygotowane. Bardzo ważne było dla nich bowiem to, że mogli w sposób komfortowy wziąć udział w tak długo wyczekiwanym przez nich wydarzeniu. Starania wystawców zostały przez nich docenione. Odwiedzający dokonywali podczas imprezy licznych zakupów. Bardzo cieszymy się z tego, że tegoroczna edycja targów okazała się wyjątkowo udana!"

Laureaci nagród Graf Ludo 2021: „Bajeczne światy" i „Everdell"

Po raz 12-sty przyznane zostały nagrody za grafikę do gry GRAF LUDO. W kategorii „Najpiękniejsza grafika gier dla dzieci" za grę „Bajeczne światy" nagrodę otrzymały: Irina Pechenkina oraz Eugene Smolenceva (wydawnictwo: Lifestyle Boardgames, dystrybucja: Asmodee). Natomiast w kategorii „Najpiękniejsza grafika gier rodzinnych" za grę „Everdell" nagrodę otrzymał Andrew Bosley (wydawnictwo: Starling Games/ Pegasus Spiele). Ceremonia rozdania nagród odbyła się w Hali Szklanej podczas pierwszego dnia targów.

Wprowadzone zasady bezpieczeństwa - Safe Expo - zdały egzamin!

Targi modell-hobby-spiel oprócz tego, że stanowią bardzo ważne miejsce spotkania dla swoich stałych bywalców, stały się w tym roku także żywym dowodem na to, że duże wydarzenia targowe, przyciągające bardzo szerokie grono odwiedzających, da się zorganizować w bezpieczny sposób, tak aby również w tych trudnych czasach, trwającej pandemii koronawirusa, umożliwić wszystkim zainteresowanym komfortowy i udany udział w tak dużej imprezie targowej. Dzięki przestrzeganiu wprowadzonych zasad bezpieczeństwa oraz dzięki wyrozumiałości ze strony wystawców i odwiedzających, targi modell-hobby-spiel mogły zostać przeprowadzone w sposób zadowalający wszystkich uczestników, dla których bardzo istotny był osobisty udział w targach umożliwiający czerpanie przyjemności ze wszystkich przygotowanych atrakcji wspólnie z innymi.

Kolejna edycja targów modell-hobby-spiel odbędzie się w dniach od 30 września do 3 października 2022 roku.

 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję